وقتی کارون جزو اولویت های رئیس جمهور نیست!

۱ دیدگاه 110 Views

حسن روحانی رئیس جمهور کشورمان امشب در گفت‌وگوی ویژه تلویزیونی خود از شبکه یک سیما با تبریک عید سعید غدیر به ملت ایران و مسلمانان جهان در پاسخ به سؤال مجری درباره اینکه مهم‌ترین موضوعاتی که شخص رئیس جمهور آن را به عنوان طرح‌های اولویت‌دار پیگیری می‌کند، چیست، گفت: یکی از طرح‌هایی که من شخصاً هر هفته و یا هفته‌ای ۲ بار دنبال می‌کنم یک بحث محیط زیست است که بسیار مهم است.

رئیس جمهور محیط زیست را موضوعی بسیار مهم خواند که سلامت مردم را به خطر می‌اندازد و گفت: نمی‌خواهم بگویم با تحول در سوخت همه این معضل حل می‌شود مثلا ریزگردها به این راحتی حل نمی شود و یا دریاچه‌هایی که خشک شده است را نمی‌توانیم برگردانیم.

وی خاطرنشان کرد:‌ برای من مهم است که زاینده‌رود را پر آب ببینیم و دریاچه ارومیه بسیار اهمیت دارد، نه تنها برای استان آذربایجان غربی، بلکه برای کل کشور، زیرا اگر خشک شود، یک توفان می‌تواند ۷ الی ۸ استان ما را در بر بگیرد.

روحانی با اشاره به اینکه کارگروه ویژه دریاچه ارومیه به دولت گزارش می‌دهد و معاون اول هم مرتب پیگیر وضعیت این دریاچه است.

وی از تحول بزرگ در گازوئیل خبر داد و اظهار کرد: گازوئیل گوگردزدایی شده است.

رئیس جمهور با اشاره به اینکه در برخی طرح‌های گذشته مسائل زیست‌محیطی مورد توجه قرار نگرفته است و در جاهایی سد زده‌ایم اما محاسبه نکرده‌ایم که چه معضلی برای کشاورزی ما ایجاد کرده است، گفت: یکی از مشکلات ما مسئله آب است.

وی افزود: برای آب آشامیدنی مردم در همین تهران دچار مشکل بودیم که دو سه طرح عملیاتی شد و طرح‌های مهمی نیز پیش‌رو داریم که مؤثرترین آن مسئله آب کشاورزی است تا بهره‌وری آن را بالا ببریم.

روحانی با تاکید بر ضرورت استفاده قاعده‌مند از آب‌های زیرزمینی بیان کرد: باقاعده بازی کردن فقط متعلق به دنیای سیاست نیست و به روایت دیگر نمی‌توان با سنت‌های الهی مبارزه کرد.

وی از اهمیت مسئله ریل در کشور سخن گفت و ادامه داد: حمل و نقل ما از طریق جاده جوابگو نیست و انشاءالله قدم‌های مهمی در این زمینه برخواهیم داشت.

رئیس جمهور به موضوع مهم بنادر اشاره کرد و با یادآوری برنامه‌های دولت برای توسعه و رونق بنادر کشور بیان کرد: سواحل مکران استعداد بسیاری برای اجرای برنامه‌های مهم دارد.

وی از نفت و گاز در حوزه‌های مشترک به عنوان یکی از اولویت‌های دولت یاد کرد و گفت:‌ در مورد نفت در حوزه‌های مشترک اقدامات خوبی شروع شده است و بحث تعادل‌بخشی نیز در دستور کار دولت می‌باشد که در برنامه ششم نیز به آن توجه شده است.

روحانی در ادامه گفت: آنچه روزبروز من آن را دنبال می‌کنم مسئله تورم است؛ بانک مرکزی می‌تواند شهادت دهد که من چگونه پایه پول کشور را چک می‌کنم و هر روز ماه رمضان بخشی از وقت خود را برای مسئله خروج از رکود اختصاص دادم.

وی در مورد مسائل اجتماعی و حقوق شهروندی گفت:‌ مردم باید احساس راحتی کنند و البته باید بدانند که در بعضی از موارد دولت به تنهایی نمی‌تواند کاری انجام دهد زیرا اقتضائات حکومت، همکاری و جلب نظرات دیگری را طلب می‌کند.

رئیس جمهور با تاکید بر اینکه من هیچ چیز را فراموش نکرده‌ام، عنوان کرد:‌ برخی ایمیل می‌زنند که تو قول‌هایت را فراموش کرده‌ای؛ من هیچ یک از وعده‌هایم را از یاد نبرده‌ام.

وی با تشکر از کارآفرینان و دانشگاهیان بخاطر نقدهایشان به دولت گفت:‌ آنها باید به ما تذکر دهند.

منبع:رهیاب نیوز

پیشنهاد مطالعه

۱ دیدگاه

  1. ali

    وقتی شما هم دز یادتون رفته…!!!!

ارسال دیدگاه

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد. پر کردن فیلدهای علامتگذاری شده اجباری است. (ضروری)

اهواز Widespread Dust
١۶(°C)
وزش باد ٧(mph)
فشار ٢٩.٩۵(in)
محدوده دید ٠.۶(mi)
رطوبت ٢٩.٩۵(in)