چگونه توانایی های کارمندان را گسترش دهیم؟

فاقد دیدگاه 12 Views

توانایی های هرکسی چه به صورت مهارت چه به صورت دانش برای پیدا کردن یک شغل خوب مورد نیاز است اگر هر کارمند و یا هر شاغلی چه در شغل آزاد چه به صورت کارمند در یک شرکت بتواند روی توانایی های خود تمرکز کند و آنها را گسترش دهد در این صورت یک تیم کاری قوی و با توانمندی بالا شکل میگیرد. یکی از بهترین سرمایه گذاری هایی که یک تجارت میتواند آن را انجام دهد بهبود و بالا بردن میزان توانایی های کارمند و تیم کاری اش می باشد.
توانایی های فردی میتواند با یکسری برنامه ریزی ها در مشاغل افزایش پیدا کنند مثلا دوره های آموزشی یا استفاده از کلاس های مختلف که توانایی های کارمندان در آنجا بیشتر شود. افرادی هم که در مشاغل آزاد مشغول به کار هستند نیاز به توانایی های برای انجام شغل و کار خود به صورت فنی یا عملی دارند. اما برای توسعه و گسترش دادن توانایی های کارمندان و تیم کاری میتوان از یکسری از راهکارهای خوب استفاده نمود.

۱- برای کارمندان فرصتهای رشد و پیشرفت ایجاد کنید. کارمندان برای گسترش توانایی های خود به حمایت کارفرمایان نیاز دارند بنابراین وقتی که شما برای گسترش دادن توانایی های آنها برنامه ریزی کنید حتما مورد توجه کارمندان خواهد بود. تشویق کارمندان و دادن انگیزه به آنها اولین کاری است که باید برای گسترش توانایی های آنها انجام دهید.
۲- دانستن توانایی های کارمندان. توانایی های کارمندان ممکن است بیش از آنچه که در کار و شغل خود دارند باشد بنابراین از کارمندان بخواهید دیگر توانایی های خود را نیز توسعه دهند حتی در مورد نقاط قوت و ضعف کارمندان با آنها گفت و گو کنید تا بتوانید برای گسترش توانمندی های آنها برنامه ریزی خوب داشته باشید.
۳- توانایی های کارمندان را با آنچه که در تجارت مورد نیاز است تطبیق دهید. یکسری از توانمندی هایی که کارمندان دارند مورد نیاز است تا بتوانند به انجام کارها و وظایف روزانه ی خود در کار بپردازند. این توانایی ها باید در حین کار و با آموزش و استفاده از تجربیات دیگران بیشتر شود. برخی از توانمندی های کارمندان میتواند در دیگر بخش هایی از کار و شغل مورد استفاده قرار گیرد همیشه در زمان استخدام کارمندان از توانایی های آنها سوال میشود چون تطبیق این توانایی ها با آنچه که تجارت به آن نیاز دارد باعث پیش بردن کار میشود.
۴- فرصت های آموزشی را برای کارمندانی که در زمینه های مختلف استعداد و ذوق دارند ایجاد کنید. دانستن میزان استعداد کارمندان و علاقه و ذوق آنها برای انجام کارهای مختلف میتواند با ایجاد فرصتهای آموزشی افزایش یابد در اصل با آموزش کارمندان نوعی سرمایه گذاری انجام میشود و این در نهایت به گسترش و پیشرفت کسب و کار کمک میکند.
۵- از کارمندان با استعداد برای آموزش تجربیات و مهارتها استفاده کنید. کارمندان با استعداد میتوانند به کارمندانی که تازه شروع به کار کردند و یا تجربه ی کمتری دارند نکات خوب و موثر در کار را آموزش دهند در این صورت یک همکاری گروهی در تجارت نیز شکل میگیرد. در این صورت نقاط ضعف کارمندان کمتر میشود و نقاط قوت آنها افزایش می یابد.

پیشنهاد مطالعه

ارسال دیدگاه

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد. پر کردن فیلدهای علامتگذاری شده اجباری است. (ضروری)

اهواز ابری
٢۴(°C)
وزش باد ٩(mph)
فشار ٢٩.۶٣(in)
محدوده دید ۶.٠(mi)
رطوبت ٢٩.۶٣(in)