شهردار دزفول در نشست خبری:

کابلهای برق علت توقف پل عابر پیاده میدان افشار/در بحث قطع درختان شهر جوسازی شده است/مسئولان میراث فرهنگی دزفول در صحبت های خود دقت کنند

فاقد دیدگاه 75 Views

شهردار دزفول گفت: تلاش داریم تا ساختمان مجهز کنترل مدیریت بحران را در شهرستان دزفول احداث و راه اندازی کنیم که در حال حاضر در مرحله طراحی این ساختمان با استفاده از مشاور هستیم.

به گزارش دیدنا ، محمدرضا کرمی نژاد شامگاه شنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه در خصوص اقدامات صورت گرفته توسط شهرداری دزفول به مناسبت هفته ایمنی دربرابر زلزله و کاهش آثار بلایای طبیعی اظهار کرد: مطابق با بخشنامه ای که سالهای گذشته ابلاغ و از سال ۹۴ اجرایی شد شهردار دزفول به عنوان رئیس ستاد بحران مدیریت شهر و فرماندار نیز به عنوان رئیس شورای هماهنگی مدیریت بحران شهرستان انتخاب شدند.

وی بابیان اینکه شهرداری دزفول  تاکنون اقدامات موثری را درجهت مدیریت بحران انجام داده، عنوان کرد: توانسته ایم شورای هماهنگی مدیریت بحران شهر دزفول با کار گروه های مختلف که ۵ کار گروه این ستاد از جمله کارگروه تدفین، آتش سوزی، سیل و مدیریت شهری مربوط به شهرداری است را تشکیل دهیم که این ستاد تاکنون جلساتی را نیز با حضور اعضای خود از ادارات مربوطه برگزار کرده است.

شهردار دزفول، راه اندازی مدیریت بحران شهری برای آمادگی در جهت مقابله با شرایط حساس، تشکیل پایگاه های امداد و نجات مدیریت بحران در مناطق و ستادهای مختلف شهرداری و انجام مانورهای مختلف توسط این پایگاه ها، تشکیل اکیپ های امدادی متشکل از پرسنل شهرداری برای انجام مسائل امدادی در زمان وقوع بحران را از اقدامات شهرداری دزفول به مناسبت هفته ایمنی برشمرد وافزود: تهیه و ذخیره سازی تجهیزات و ماشین آلات امداد و نجات در شهرداری مرکزی و مناطق، همانند انواع پمپ های تخلیه آب، ژنراتور های برق، دستگاه های برش، انواع اره های برقی و دستی و دستگاه زنده یاب به همراه ماشین آلات آتش نشانی را با اعتباری بالغ بر ۵۰۰ میلیون تومان را تاکنون خریداری کرده ایم.

طرح جامع ایمنی و مدیریت بحران در دزفول اجرا می شود

کرمی نژاد برگزاری ۹ کلاس آموزش امداد و نجات ویژه پرسنل شهرداری دزفول بااستفاده از اساتید مجرب از هلال احمر و آتش نشانی، تشکیل کار گروه های مدیریت بحران همانند کار گروه ایمنی و هشدار، کار گروه سیلاب های شهری و کار گروه تدفین، برقراری خط ارتباطی با اداره هواشناسی جهت اطلاع رسانی و  عوامل امدادی به منظور حفظ آمادگی در مقابله با شرایط بحرانی از جمله بارندگی های سیل آسا را از دیگر اقدامات اجرایی و مستمر شهرداری به مناسبت هفته ایمنی عنوان کرد و گفت: در حال حاضر  مطالعات طرح جامع ایمنی و مدیریت بحران با استفاده از مشاور مربوطه را آغاز کرده ایم که قرارداد این طرح بسته شده و بزودی آن را عملیاتی خواهیم کرد.

وی از احداث ساختمان کنترل مدیریت بحران در دزفول در آینده نزدیک خبر داد و گفت: در حال حاضر در مرحله طراحی این ساختمان توسط مشاور هستیم تا پس از طراحی، آن را اجرا کنیم. ساختمان کنترل مدیریت بحران از تمام جهات، ایمنی، مستحکم و مقاوم خواهد بود و علاوه بر برخورداری از تمام امکانات همچون آب، برق و خطوط ارتباطی هر دستگاه و اداره ای از یک اتاق در این ساختمان برخوردار خواهد شد تا در زمان وقوع حوادث بتوانند در کمال امنیت و امکانات، بحران های به وجود آمده  را مدیریت و کنترل کنند.

جایگاه ممتاز ستاد بحران دزفول در استان

شهردار دزفول همچنین هماهنگی با مراکز نظامی منطقه به منظور چگونگی استفاده از امکانات و پشتیبانی نیروهای امدادی در شرایط بحران، تشکیل بانک جامع اطلاعاتی با تمام تجهیزات و  همکاری  و همسویی سایر دستگاه ها و ادارات در این زمینه، هماهنگی با هلال احمر شهرستان جهت تهیه نقشه خطر و تعیین نقاط حادثه خیز و برگزاری رزمایش های مقابله با حوادث با مشارکت نهادهای مختلف را از دیگر برنامه های انجام شده توسط شهرداری دزفول برشمرد و تصریح کرد: با سازمان دانش آموزی نیز هماهنگی های لازم جهت برگزاری کلاس های آموزشی و پیشگیرانه از حوادث با حضور اساتید و مربیان مدیریت بحران را به عمل آورده ایم ضمن اینکه ما در سطوح مختلف در ادارات و مدارس آموزش های لازم را در این زمینه ها ارائه داده و می دهیم.

کرمی نژاد گفت: از نظر امکانات، ستاد بحران شهر دزفول در برخی موارد از استان نیز بالاتر است ضمن اینکه تمام این تجهیزات با اعتبارات جاری شهرداری فراهم شده اند.

افتتاح ۲ پارک امید اصلی و خلیج فارس در دهه فجر

وی در ادامه به تشریح پروژه های قابل افتتاح شهرداری دزفول در دهه فجر پرداخت و اظهار کرد: تعویض آبنمای میدان شیخ انصاری و ساخت حوضچه در کنار آن، افتتاح ساختمان آتش نشانی در کوی آزادگان، افتتاح پروژه بلوار ۲ کیلومتری ملاصدرا، افتتاح کمربندی شرق به منظور کاهش بار ترافیکی منطقه فتح المبین و ۴۵ متری که کار لوله گذاری و جدول بندی آن نیز انجام شده و در مرحله آسفالت است، افتتاح دو پارک امید اصلی و پارک خلیج فارس در نزدیکی پل پنجم، کف پوش گذاری برخی خیابان ها از جمله طالقانی و امام خمینی، همسطح سازی و پیاده روسازی برخی از خیابان ها در نقاط مختلف شهر، افتتاح ۳ بلوار در کوی آزادگان ، ایجاد نماز خانه، سرویس های بهداشتی، نورپردازی در سطح شهر و زیر سازی و آسفالت ۳۰ خیابان در زیبا شهر از جمله اقداماتی است که توسط شهرداری انجام پذیرفته و یا درحال انجام است تا در دهه فجر بتوانیم آنها را  به صورت کامل افتتاح و آماده بهره برداری کنیم.

تلاش برای رفع مشکل معارض کمربندی غرب

شهردار دزفول اظهار کرد: پروژه کمربندی غرب با برخورداری از ۶ کیلومتر مساحت و ۴ ورودی آزادگان، ۱۵ خرداد، مسکن مهر و ورودی اصلی پل پنجم نیز در حال اجرا است.در طول احداث این کمربندی ما با تمام مالکان آن به شکل های مختلف مصالحه کردیم اما متاسفانه معارضان قسمت میانی این کمربندی با وجود پادرمیانی و پیگیری های مختلف با ما وارد مصالحه نشده اند که ما در حال حاضر منتظر هستیم این مشکل از طریق دادستانی و به شکل قانون تملک برطرف شود که اگر این مشکل حل شود ما آمادگی عملیات آسفالت آن را نیز داریم تا بلکه بتوانیم این کمربندی استراتژیک که منجر به برطرف شدن بخش عمده ای از ترافیک شهری به ویژه ترافیک نزدیک به میدان تره بار خواهد شد را نیز در ایام دهه فجر افتتاح کنیم.

پروژه چند منظوره هزاره سوم افتتاح می شود

کرمی نژاد پروژه لوله های دفع آب های سطحی خیابان های جهاد، انقلاب و فردوسی که برای هرکدام بالغ بر ۱.۵ میلیارد تومان اعتبار هزینه شده و تلاش برای اجرای این طرح در مدرس را نیز از دیگر پروژه های قابل افتتاح شهرداری دزفول  در ایام دهه فجر عنوان کرد و افزود: تلاش داریم تا پروژه چند منظوره و با تمام امکانات از جمله سالن سخنرانی و ورزش، هزاره سوم با عنوان شهید سوداگر را نیز با اعتباری بالغ بر ۶ میلیارد تومان در دهه فجر افتتاح کنیم که در حال حاضر سقف این مکان با ۸۰۰ میلیون اعتبار در حال ساخت است.

آسفالت  ۲۷۰ هزار متر مربع از معابر شهری در سال جاری

وی با بیان اینکه تاکنون ۲۷۰ هزار متر مربع از وعده ۳۰۰ هزار متر مربعی شهرداری برای روکش و آسفالت خیابان ها انجام گرفته، افزود: ضمن اینکه قصد داریم علاوه بر این میزان، آسفالت کمربندی های شرق و غرب و بلوار ملاصدرا را نیز انجام دهیم.

شهردار دزفول در خصوص اقدامات شهرداری در بافت تاریخی نیز گفت: در حال حاضر پیگیر تامین اعتبار طرح محرم تا محرم ویژه بازسازی مسیرهای حرکت هیات های مذهبی در ایام محرم در بافت هستیم. در حال حاضر فاز اول طرح جامع بافت تاریخی مصوب شده و ما هر مجوزی که در خصوص مسائل مختلف در بافت بخواهیم صادر کنیم درراستای همان طرح جامع است و از آن خارج نمی شویم. ضمن اینکه بدنه سازی و استحکام بخشی قسمت هایی از بافت انجام شده و بدنه سازی سایر قسمت های آن نیز با تعامل میراث فرهنگی در دستور کار شهرداری است.
کرمی نژاد بابیان اینکه خانه های تاریخی قلمبر و حمام میاندره را نیز جهت اجرای عملیات بازسازی آنها خریداری کرده ایم، گفت: قصد داریم تا پس از اجرای عملیات بازسازی خانه هایی از جمله سهرابی و قلقلچی و یا کاروانسرای بازار، از آنها به عنوان رستوران و یا استراحت گاه های سنتی بهره مند شویم که اگر افرادی بخواهند دراین زمینه ها پیشقدم شوند شهرداری دزفول از آنها استقبال می کند.

مسئولان میراث فرهنگی دزفول  در صحبت های خود دقت کنند

وی در ادامه در واکنش به صحبت های منتشر شده ازسوی میراث فرهنگی دزفول مبنی بر عدم ارتباط شهرداری با مسائل و پروژه های بافت تاریخی، عنوان کرد: برای پیشرفت شهر همه باید تلاش کنیم. شهرداری دزفول در بافت تاریخی اقدامات زیادی انجام داده و درادامه نیز انجام خواهد داد ازسویی اقدامات میراث فرهنگی شهرستان نیز دراین زمینه قابل تقدیر است و ما زحمات آنها را انکار نمی کنیم بنابراین انجام اینگونه مصاحبه ها ازسوی مسئولان میراث فرهنگی دزفول ناپسند است و به آنها توصیه می کنیم در صحبت های خود دقت بیشتری به خرج دهند چرا که این گونه صحبت ها تمام اقدامات را بی ارزش می کند.

در بحث قطع درختان شهر جوسازی شده است

شهردار دزفول همچنین با بیان اینکه از زمان روی کار آمدن در خصوص قطع درختان سطح شهر جوسازی های زیادی توسط عده ای انجام شد، عنوان کرد: این جو سازی ها باعث شده تا عده ای سودجو که هیچ ارتباطی با شهرداری ندارند بااستفاده از این شرایط و به صورت شبانه و بی خبر اقدام به قطع درختان کنند و شرایط به گونه ای شده که دیگر قابل کنترل نیست.
کرمی نژاد با بیان اینکه شهرداری دزفول تنها در مواقع لازم جهت اجرای برخی پروژه ها اقدام به قطع درختان موجود در مسیر و محور پروژه می کند، اضافه کرد: ستاد قطع اشجار را با حضور ادارات مرتبط ازجمله محیط زیست نیز تشکیل داده ایم تا بلکه بتوانند به وسیله این ستاد از قطع غیرقانونی  درختان جلوگیری کنیم، ضمن اینکه شهرداری دزفول در سال جاری ۲۵ هزار درخت کاشته که این میزان تاپایان سال بسیار افزایش خواهد یافت.

پیشرفت ۳۰ درصدی پروژه فتح المبین

وی همچنین تاخیر چندماهه در رسیدن لوازم خارجی مربوط به پروژه تقاطع غیرهمسطح میدان فتح المبین را از جمله دلایل اصلی تاخیر در ساخت این پروژه عنوان کرد و افزود: این پروژه در حال حاضر در پیشرفت حدود ۳۰ درصدی به سر می برد که تلاش می کنیم با روند سرعتی بیشتری به ساخت آن ادامه دهیم.

مشکلات برقی علت توقف پل عابر پیاده میدان افشار

شهردار دزفول همچنین درخصوص توقف پروژه ساخت پل برقی و عابر پیاده میدان افشار نیز گفت: به دلیل مشکلات برقی، اداره برق مانع ادامه ساخت این پل شد که ما با استفاده از مشاور توانستیم مشکل را  که ضرورت ایجاد یک دکل برقی جدید بود را شناسایی کنیم. مناقصه این دکل سیزدهم ماه جاری انجام می شود که برنده مناقصه ظرف ۴۵ روز باید دکل را خریداری و نصب کند ضمن اینکه ساخت ۴ پل دیگر نیز توسط شهرداری دزفول در حال اجرا است

پیشنهاد مطالعه

ارسال دیدگاه

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد. پر کردن فیلدهای علامتگذاری شده اجباری است. (ضروری)

اهواز Light Rain
٢٠(°C)
وزش باد ٢(mph)
فشار ٢٩.٧٢(in)
محدوده دید ۴.٠(mi)
رطوبت ٢٩.٧٢(in)