رییس اداره میراث فرهنگی دزفول اعلام کرد؛

کشف تعداد زیادی سکه با ارزش تاریخی در دزفول

فاقد دیدگاه 1438 Views

رییس اداره میراث فرهنگی دزفول با تائید خبر کشف تعدادی سکه تاریخی در محل اجرای پروژه قائم، تعداد و قدمت این سکه ها را به بعد از انجام کار کارشناسی موکول و اخبار منتشر در برخی رسانه ها مبنی بر تعداد و قدمت این سکه ها را تائید نکرد.
“غلامعلی باغبان کوچک” در گفت وگو با خبرنگار دزفول امروز ضمن تائید خبر پیدا شدن تعدا زیادی سکه با ارزش تاریخی اخبار درج شده در برخی رسانه مبنی بر قدمت و تعداد آنها را رد کرد و افزود: در جریان گودبرداری برای اجرای پروژه تجاری قائم در مرکز شهر دزفول ، یک ظرف (کاسه) فلزی محتوی تعدادی سکه تاریخی کشف شد که این سکه ها به صورت پنهانی توسط تعدادی از کارکنان و متولیان پروژه مذکور در کارگاه مخفی شده بود.
وی قدمت این سکه های و تعداد سکه ها را به بعد از کار کارشناسی و اعلام نظر دادستان پرونده موکول و اعلام کرد: سکه های تاریخی جزو میراث فرهنگی کشور بوده و پنهان کردن آنها جرم محسوب می شود که با تلاش یگان حفاظت میراث فرهنگی و پلیس آگاهی دزفول این سکه ها کشف و افراد مذکور نیز دستگیر شدند.
هر چند رییس اداره میراث فرهنگی ،صنایع دستی و گردشگری دزفول تعداد و قدمت اعلام شده از سوی برخی رسانه ها را تائید نکرد ولی گفته می شود سکه های کشف شده شامل بیش از یک هزار و ۶۵۰ سکه نقره، سکه فلزی زردرنگ و یک سکه بزرگ به اندازه کف دست بوده، که در ساخت آنها طلا بکار رفته است.
برای اجرای پروژه تجاری قائم در بافت قدیم دزفول بیش از ۶۰ خانه خریداری شده است که برخی از این خانه ها قدمت تاریخی داشته اند که تخریب آنها بازتاب های گسترده خبری داشته است.
گفتنی است مالک پیشین خانه واقع در حریم پروژه تجاری قائم که سکه های تاریخی در آن کشف شده از وجود این سکه ها اطلاع داشته و این امر را به اطلاع مراجع رسانده بود.

منبع: دزفول امروز

پیشنهاد مطالعه

ارسال دیدگاه

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد. پر کردن فیلدهای علامتگذاری شده اجباری است. (ضروری)

اهواز Widespread Dust
٢١(°C)
وزش باد ١۴(mph)
فشار ٢٩.٨٧(in)
محدوده دید ٠.٩(mi)
رطوبت ٢٩.٨٧(in)