رییس دانشگاه صنعتی جندی شاپور دزفول:

کنگره ملی جندی‌شاپور در دزفول برگزار می‌شود

فاقد دیدگاه 173 Views

رییس دانشگاه صنعتی جندی شاپور دزفول از برگزاری کنگره ملی جندی شاپور خبر داد و گفت:این کنگره به منظور احیای دانشگاه جندی شاپور به عنوان اولین دانشگاه در زمان ساسانیان و معرفی نخستین مرکز علمی جهان در دزفول برگزار می شود.
به گزارش دیدنا محمدرضا عصاری در گفت‌وگو با خبرنگار شبکه خبری دز گفت : پیشنهاد برگزاری این کنگره به کمیته فرهنگ و تمدن اسلام و ایران که تحت نظر شورای عالی انقلاب فرهنگی به ریاست دکتر ولایتی فعالیت می کند؛ ارائه شد که مورد استقبال قرار گرفت.
وی با بیان اینکه خودم دبیری شورای سیاست گذاری این کنگره را بر عهده دارم ادامه داد:اعضای شورای سیاست‌گذاری این کنگره شامل معاونت فرهنگی وزارت علوم،معاونت سازمان میراث فرهنگی کشور،معاونت طب سنتی وزارت بهداشت،رییس کتابخانه‌های ملی،معاونت فرهنگی وزارت ارشاد و رییس سازمان یونسکو هستند.همچنین رییس شورای فرهنگ عمومی دزفول به ریاست امام جمعه این شهرستان و فرماندار دزفول هم از اعضای محلی این کنگره می باشند.
رییس دانشگاه صنعتی جندی شاپور دزفول تصریح کرد: شهر جندی شاپور در گذشته های دور به سبب بیمارستان و دانشگاهی که در آن بوده شهرت جهانی داشته است به همین دلیل باید حق آن ادا شود.
عصاری افزود:برنامه ریزی هایی که برای این کنگره صورت گرفته برای اجرای آن در بهمن ماه سال ۹۴است.وحتما با حضور مهمانان داخلی و خارجی برگزار خواهد شد.

سرویس : آخرین خبرها

ارسال دیدگاه

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد. پر کردن فیلدهای علامتگذاری شده اجباری است. (ضروری)

اهواز لطیف
٢٠(°C)
وزش باد ۵(mph)
فشار ٢٩.٧٢(in)
محدوده دید ۴.٠(mi)
رطوبت ٢٩.٧٢(in)