مرکز پیش بینی هواشناسی خوزستان اعلام کرد:

گرمای سوزان در خوزستان تا دو روز آینده ادامه دارد

فاقد دیدگاه 30 Views

مرکز پیش بینی هواشناسی خوزستان اعلام کرد: با تقویت سامانه جنب حاره ای در دو روز آینده ، اکثر مناطق خوزستان شاهد هوایی بسیار گرم و پایدار خواهند بود.
این مرکز روز جمعه اعلام کرد: از روز یکشنبه هفته آینده با تقویت جریانات شمالی در کشور ، شاهد کاهش تدریجی دما در استان خوزستان نیز خواهیم بود.
بر پایه این گزارش در پی استقرار سامانه گرم جنوبی ، اهواز مرکز استان خوزستان روز گذشته شاهد دمای ۵۱درجه بالای صفر بود ضمن آنکه مناطق جنوبی استان از جمله ماهشهر و هندیجان نیز هوای بسیار گرمی را پشت سرگذاشتند.
در پی افزایش دما ، شرکت توزیع نیروی برق اهواز از شهروندان خواست در مصرف برق صرفه جویی کنند تا با قطعی ناخواسته برق مواجه نشوند.
در چند روز اخیر با افزایش دما و استفاده وسیع از وسایل خنک کننده ، مصرف آب و برق در اکثر مناطق خوزستان نیز افزایش یافت.
بسیاری از شهروندان روزه دار خوزستانی به دنبال گرمی هوا ، به سواحل رودخانه دز در شمال خوزستان رفتند.
“سیاوش قربانی زاده” معاون بهره برداری و عملیات شرکت توزیع نیروی برق خوزستان گفت: با وجود مصرف بالای برق ، مواردی از قطع برق به صورت برنامه ریزی شده در استان گزارش نشده است ولی لازمه تداوم برق رسانی به همه نقاط استان در گرو صرفه جویی در مصرف برق و استفاده نکردن از وسایل برقی پرمصرف در زمان پیک مصرف برق می باشد.
فصل گرما در خوزستان از نیمه دوم اردیبهشت ماه شروع و تا اواخر آبان ماه ادامه می یابد ولی از شهریور ماه از شدت گرما کاسته می شود.

منبع: ایرنا

پیشنهاد مطالعه

ارسال دیدگاه

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد. پر کردن فیلدهای علامتگذاری شده اجباری است. (ضروری)

اهواز باران
١٧(°C)
وزش باد ٧(mph)
فشار ٢٩.٧۵(in)
محدوده دید ١.٠(mi)
رطوبت ٢٩.٧۵(in)