استاندار خوزستان خبر داد

۱۱هزار نامه بی‌پاسخ یک سازمان در سامانه سامد استان خوزستان

فاقد دیدگاه 29 Views

عبدالحسین مقتدایی ، در جلسه شورای اداری استان خوزستان اظهار کرد: مشکلاتی که در حوزه‌های مختلف شاهد هستیم ناشی از عدم تعادل برای حفظ، نگهداشت و تثبیت تصمیمات کار‌شناسی است.
وی لابی‌گری، ارجحیت خواسته‌های منطقه‌ای و بخشی و عدم آگاهی و اشراف نظام برنامه ریزی را از دیگر عوامل مرتبط با ایجاد این وضعیت دانست و گفت: بسیاری از ناکارآمدی‌ها و مشکلات امروز استان و کشور ریشه در عدم امانت داری نظام برنامه ریزی کشور در طول زمان پس از انقلاب دارد.
رئیس شورای اداری خوزستان گفت: اگر جایی حس می‌شود کاری غیرکار‌شناسی یا بدون رعایت اولویت بندی صحیح صورت گرفته به طور حتم ناشی از وارد آوردن فشار یا تاثیرگذاری بر مراکز تصمیم گیری و برنامه سازی بوده است.
استاندار خوزستان بیان کرد: اصرار بر لابی گری، فشار و توصیه که به یک فرهنگ غلط در کشور ما تبدیل شده ساختار و نظام برنامه ریزی را بر هم می‌زند.
وی عنوان کرد: درمدیریت‌های خود نیز به محض اینکه در پستی مستقر می‌شویم می‌پنداریم کسی قبل از ما کار نکرده است و می‌خواهیم از اول کار کنیم.
مقتدایی گفت: اگر کسی موفق نیست و همچنان دوره تصدی گری‌اش ادامه دارد قطعا نظام و ساختارهای نظارتی اشکال یا ملاحظات و یا تعارف دارند که این‌ها هزینه‌ای است که به مردم تحمیل می‌شود.
مقتدایی با اشاره به تعویق ۱۷ ساله طرح احیا اراضی کشاورزی خوزستان موسوم به طرح مقام معظم رهبری گفت: آیا کسانی که باعث عدم اجرا و تحقق این دستور شده و موجب این همه ضرر و زیان شدند نباید محاکمه شوند.
مقتدایی با اظهار تاسف از بی توجهی برخی ادارات و سازمان ها به درخواست های مردم گفت: تاسف بار است که یک سازمان دولتی در خوزستان در سیستم الکترونیکی دولت و مردم (سامد) ۱۱ هزار نامه بدون پاسخ داشته باشد.
وی تاکید کرد: این تعداد نامه ی بدون پاسخ نشان دهنده بی توجهی ان سازمان به درخواست های مردم است.
وی همچنین با اشاره به افزایش بودجه امسال گردشگری خوزستان گفت: امیدواریم با اختصاص بودجه بیش از هزار و ۳۰۰ میلیاردی شاهد تحولات خوبی در این زمینه باشیم.
استاندار خوزستان با تاکید بر اینکه وضعیت استان رو بهبود است تاکید کرد: همه مردم خوزستان باید در امور استان احساس مشارکت کنند، وضعیت استان نه تنها رو به نا‌امیدی نیست بلکه رو به بهبودی پیش رفته است.

پیشنهاد مطالعه

ارسال دیدگاه

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد. پر کردن فیلدهای علامتگذاری شده اجباری است. (ضروری)

اهواز ابری
٢۴(°C)
وزش باد ٩(mph)
فشار ٢٩.۶٣(in)
محدوده دید ۶.٠(mi)
رطوبت ٢٩.۶٣(in)