معاون فرماندار دزفول:

۲.۵ هزار تن میوه برای شب عید شهروندان دزفولی تامین می شود

فاقد دیدگاه 23 Views

معاون عمران فرمانداری دزفول گفت: مقرر شده تا دو هزار و ۵۰۰ تن پرتقال تامسون و سیب درختی تولیدی دزفول برای شب عید این شهرستان تأمین شود.

به گزارش دیدنا، عبدالحسین پور رکنی درگفتگو با خبرنگار شبکه خبری دز (دز ان ان) اظهار کرد: در جلسه ای که برای تنظیم، کنترل و توزیع میوه دولتی شب عید با حضور مسئولان مربوطه برگزار کردیم مقرر شد تا دو هزار تن پرتقال تامسون و ۵۰۰ تن سیب درختی برای ایام عید شهروندان دزفولی تامین شود.

وی افزود: همچنین مقرر شد تا کسیه های این میوه های دولتی برخلاف نوروز ۹۴ که ۱۲ کیلوگرم وزن داشتند. در نوروز ۹۵ به پنج تا هفت کیلو کاهش یابند تا هر خانواده ای توان مالی برای خرید این میوه هارا داشته باشد.

معاون عمرانی فرمانداری دزفول با بیان اینکه تاکنون ۹۰۰ تن پرتقال تامسون برای شب عید در یکی از سردخانه های شهرستان ذخیره سازی شده است، تصریح کرد: این پرتقال ها در شرکت های کشاورزی شهید رجایی و شهید بهشتی دزفول تولید شده اند و امیدوار هستیم نهایتا تا ۲۵ اسفند ماه، چند تن باقیمانده از میزان مورد نیاز پرتقال شب عید نیز تکمیل شود.

پور رکنی زمان توزیع این میوه هارا در بازار دزفول ۲۸ اسفند عنوان کرد و گفت: برای توزیع این میوه ها مکان های بیشتری نسبت به سال گذشته تعیین خواهد شد، ضمن اینکه در شهرهای اقماری دزفول از جمله صفی آباد، میانرود، سیاه منصور، شمس آباد، چغامیش و سالند نیز این میوه ها توزیع خواهد شد تا نیازی به حضور مردم این شهرها برای تهیه میوه های دولتی شب عید در دزفول نباشد.

وی عنوان کرد: به جهت آگاهی مردم و جلوگیری از بروز تخلف مقرر شده تا توسط شرکت متولی توزیع این میوه ها که زیر مجموعه اداره تعاون روستایی است بنرهایی در نقاط مختلف شهرستان توزیع شود تا مردم بدانند که از کدام مغازه ها باید این میوه های دولتی را تهیه کنند، ضمن اینکه آدرس این مراکز توسط رادیو نیز به گوش مردم خواهد رسید.

معاون عمرانی فرمانداری دزفول همچنین افزود: مرکز بهداشت و تعزیرات شهرستان نیز از یکم تا ۱۵ فروردین ۹۵ در قالب دو تیم نیروهای خود را برای بازرسی و نظارت درست، به صورت شبانه روزی به این مراکز فروش میوه شب عید اعزام می کنند تا مردم در صورت داشتن اعتراض بتوانند مطالبات خود را پیگیری کنند.

پیشنهاد مطالعه

ارسال دیدگاه

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد. پر کردن فیلدهای علامتگذاری شده اجباری است. (ضروری)

اهواز ابری
٢۴(°C)
وزش باد ٩(mph)
فشار ٢٩.۶٣(in)
محدوده دید ۶.٠(mi)
رطوبت ٢٩.۶٣(in)