کد خبر : 260
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۹

با گذشت قریب به یک هفته از روز خبرنگار

نشست خبرنگاران با سرپرست فرمانداری دزفول، جلسه ای با چاشنی کلی گویی و سکوت

نشست خبرنگاران با سرپرست فرمانداری دزفول، جلسه ای با چاشنی کلی گویی و سکوت
در ابتدای این نشست بر خلاف دیگر جلسات مستقلی که دیگر ادارات برای تجلیل از خبرنگاران منعقد می کنند تاکید شد که این جلسه صرفا مراسم تجلیل و تقدیر از خبرنگاران است

🔸عصر دیروز (سه شنبه ۲۲ مرداد۱۳۹۸) با گذشت قریب به یک هفته از روز خبرنگار، ظهر روز گذشته سرپرست فرمانداری دزفول به یکباره خبرنگاران را جهت مراسم تقدیر و تجلیل به فرمانداری دزفول دعوت کرد.

🔸به رغم اینکه همه ساله مراسم تجلیل از خبرنگاران و اهالی رسانه با محوریت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی با همکاری شهرداری، فرمانداری و دفتر امام جمعه برگزار می شد، امسال بنا به دلائل نامعلومی سرپرست فرمانداری علاوه بر اینکه در خصوص برگزاری این مراسم مشارکت نکرد، در روز مراسم نیز در سالن محل برگزاری حضور نیافت که این امر شائبه هایی را در خصوص صحبت های ایشان پیرامون اتحاد و همدلی به اذهان متبادر می کند.

🔸در ابتدای این نشست بر خلاف دیگر جلسات مستقلی که دیگر ادارات برای تجلیل از خبرنگاران منعقد می کنند تاکید شد که این جلسه صرفا مراسم تجلیل و تقدیر از خبرنگاران است، نه جلسه پرسش و پاسخ که این نکته مورد اعتراض تنی چند از خبرنگاران؛ هرچند متاسفانه انگشت شمار؛ قرار گرفت و سرپرست فرمانداری تلویحا پذیرفت که خبرنگاران سوالات خود را مطرح کنند.

🔸شوربختانه اکثر خبرنگارانی که در این نشست حضور داشتند صرفا مطالبات و مشکلات صنفی خود از قبیل بیمه و حق و حقوق قانونی و… را مطرح کردند و در موارد اندکی سوالات پیش پا افتاده و تکراری مطرح شد.

🔸در این بین فقط خبرنگاران دو یا سه رسانه در خصوص مسائلی از قبیل غائله نصب تابلو، کشته شدگان این غائله و چرایی عدم دلجویی از خانواده های این کشته شدگان که یکی از آنها از اهالی رسانه بود، حمله به دانشگاه جندی شاپور، تغییرات چند ده میلیون تومانی اتاق کار فرماندار، تغییرات مدیران و اخراج برخی پرسنل فرمانداری، دلیل عدم صدور حکم فرمانداری برای سرپرست فرمانداری علیرغم صدور حکم معاونین وی، اطلاع رسانی در خصوص تعداد اراذل و اوباشی که در واقعه حمله به دانشگاه دست داشتند و اینکه اگر دستگیری صورت گرفته پرونده آنهادر چه مرحله ای است مطرح کردند که متاسفانه سرپرست فرمانداری با کلی گویی و طفره رفتن از پاسخگویی صریح و شفاف، جواب این سوالات را به آینده نامعلومی سپرد.

🔸در میان این سوالات سرپرست فرمانداری فقط به این نکته بسنده کرد که از وقوع غائله ۲۹ اسفد دلش بیش از همه خون است و بدون اشاره به تعداد دقیق دستگیرشدگان گفت که تعدادی از ارذل و اوباش فراری و تعدادی دستگیر شده اند و پرونده آنها در دستگاه قضایی در حال بررسی است و از سیستم قضایی نیز تشکر کرد.

🔸بقیه سوالات و مطالبات خبرنگاران در خصوص موارد بالا بدون پاسخ ماند و سرپرست فرمانداری هیچ پاسخی حتی در قالب کلی گویی نیز ارائه نکرد که موجب شد خبرنگار یکی از رسانه ها که نسبت به عدم دعوت برخی همکارانش در این جلسه انتقاد داشت، جلسه را بعنوان اعتراض ترک کند.

🔸در این نشست ضمن نام بردن از مرحوم دوستی زاده که فرزندش پس از کشته شدن وی در حادثه دانشگاه، بدنیا آمد تعدادی از حاضرین خواستار پیگیری سرپرست فرمانداری در جهت احقاق حق خون ریخته شده وی و دلجویی از خانواده آن مرحوم شدند که بازهم سکوت جواب سرپرست فرمانداری به این مطالبه بود.

🔸شایان ذکر است یکی از خبرنگاران حاضر در جلسه خواستار پاسخگویی سرپرست فرمانداری دزفول به مطالبه خانواده همکارش، مرحوم سعید مطیع رسول، یکی از کشته شدگان غائله ۲۹ اسفند بود که بازهم محمد حیدری این نکته را بدون پاسخ گذاشت.

🔸یکی از خبرنگاران در انتقاد از عدم پاسخگویی و در موارد اندکی کلی گویی سرپرست فرمانداری و در پاسخ به اینکه سرپرست فرمانداری هر سوالی که قصد پاسخگویی به آن را ندارد رنگ بوی امنیتی و اطلاعاتی می دهد، در انتقاد به وی گفت: جناب حیدری بعد از ۲۲ سال کار در عرصه رسانه فرق مسائل عادی و امنیتی را درک میکنیم و می دانیم بیان کردن یا نکردن کدام مطلب به ضرر امنیت جامعه است و بیان نکردن و یا کردن یک موضوع صرفا جهت فرار از افکار عمومی است.

🔸عدم دلجویی از خانواده های کشته شدگان ۲۹ اسفند که به گفته سرپرست فرمانداری بر اساس برخی مصلحت ها بوده و این مهم، درحالی انجام نشده که مقام معظم رهبری پس از اتفاقات ۱۸ تیر ۱۳۸۸ که منجر به کشته شدن چند نفر در بازداشگاه کهریزک شد علیرغم اینکه این افراد در یک تظاهرات اعتراضی دستگیر شده بودند، از خانواده های این کشته شدگان در بیت خود دلجویی نمودند.

 

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.