در مراسم تودیع و معارفه فرمانداری دزفول مطرح شد

۳۵ هزار میلیارد تومان جذب اعتبار بخش خصوصی در دزفول/شیطنت ها مانع اجرای پروژه پتروشیمی شد /ساخت سه نیروگاه برقی در دزفول

Comment Off 51 Views

دل مریض را نمی توان به سادگی درمان کرد اما از خدا می خواهیم از این افراد که همیشه درصدد ایجاد موج درسطح شهرستان بودند بگذرد.

به گزارش خبرنگار شبکه خبری دز(دز ان انفرماندار سابق شهرستان دزفول ظهر امروز یکشنبه در آیین تودیع و معارفه فرمانداران قدیم و جدید شهرستان دزفول که درمحل فرمانداری این شهرستان برگزار شد، اظهار کرد: شهرستان دزفول ۴ هزار و ۷۰۰ کیلومتر مربع مساحت دارد اما متاسفانه ۳ هزار و ۹۰۰ کیلومتر آن از ساده ترین امکانات رفاهی و مادی از جمله آب، برق، راه، مخابرات و پوشش ماهواره ای محروم است.

حبیب الله آصفی بابیان اینکه عمده میزان عمران و آبادانی دزفول محصول تلاش های مردم این شهرستان بوده، افزود: ظرفیت بیش از ۳۵۰ هزار نفر جمعیتی در ۹ شهر دزفول یک فرصت طلایی را ایجاد کرده که با توسعه متوازن این ظرفیت و جذب سرمایه گذاری می توان حرف های زیادی برای گفتن داشت.

رابطه ضعیف خوزستان با بخش خصوصی

وی رابطه دزفول و خوزستان با بخش خصوصی را بسیار ضعیف برشمرد و گفت: اقتصاد خوزستان چون یک اقتصاد دولتی است به همین دلیل اقتصاد خصوصی در آن روبه فراموشی نهاده و عمده سرمایه گذاران و تحصیلکرده های استان به مهاجرت روی آورده اند و این داستان تلخ مهاجرت نخبگان استان همچنان ادامه دارد.

جذب ۳۵ هزار میلیارد سرمایه خصوصی

فرماندار سابق شهرستان دزفول عنوان کرد: در طول ۲۶ ماه خدمتی که در دزفول داشتم سعی کردم به سمت و سوئی حرکت کنم که فرصت را به بخش خصوصی بدهیم و خوشبختانه باید گفت در این زمان توانستیم بیش از ۳۵ هزار میلیارد تومان سرمایه خصوصی را در دزفول جذب کنیم که البته این امر مرهون همکاری های دستگاه های مختلف شهرستان است.

آصفی میزان سپرده یکی از موسسه های مالی دزفول در سال ۹۳ را بیش از ۴ هزار میلیارد تومان دانست و افزود: اما بخاطر سیاست های غلط موجود در این شهر هیچ میزانی ازاین سرمایه ها در تولیدات شهرستان به کار گرفته نشد درحالی که در همین زمان بسیاری از صنایع تولیدی دزفول که روزگاری صادرات گسترده ای به کشورهای اروپایی داشتند درحال کشیدن نفس های آخر خود هستند.

وی بابیان اینکه عمده اقدامات ما در زمان حضور میدان دادن به بخش کشاورزی و سرمایه گذاری بود، یادآور شد: در تمام این ۲۶ ماه برای راه اندازی مرز هوایی دزفول تلاش کردیم اما متاسفانه دراین زمینه بسیار کم لطفی شد در حالی که ظرفیت های عظیم دزفول در بحث کشاورزی نیازمند ایجاد هرچه زودتر یک مرز هوایی برای صادرات است.

افزایش دو هزار و ۲۰۰ هکتاری باغ های دزفول

فرماندار ویژه و سابق شهرستان دزفول بابیان اینکه به دلیل برخی تنگ نظری ها بخش وسیعی از سرمایه های دزفول به خارج از استان خارج شده، گفت: در حالی که دزفول این ظرفیت را دارد که به تنهایی خلأهای موجود در استان را پرکند به طوری که دراین دوسال گذشته بیش از ۲ هزار و ۲۰۰ هکتار به مجموع باغات شهرستان اضافه شد و ارزش افزوده بسیار خوبی در این حوزه نصیب دزفول شد.

شیطنت ها مانع اجرای پروژه پتروشیمی شد

آصفی بااشاره به اینکه در حوزه برنامه ریزی اقتصادی اقدامات وسیعی در دزفول صورت گرفت، عنوان کرد: مقرر شده بود که کلنگ پالایشگاه ۱۵۰ هزار بشکه ای دزفول در دوماه گذشته به زمین بخورد اما به دلیل برخی شیطنت ها که همچنان نیز ادامه دارد این کار صورت نگرفت اما حتما باید در این زمینه با جدیت ادامه داد و قطعا با اجرایی شدن این پروژه عظیم نام افرادی که درشهرستان با شیطنت مانع اجرای این طرح شدند را افشا خواهم کرد.

وی همچنین گفت: در زمان روی کار آمدن، سرمایه گذار کارخانه فولاد به دلیل مانع تراشی ها قصد تعطیلی این پروژه را داشت اما ما توانستیم با تلاش های فراوان این پروژه فولاد را به جایی برسانیم که کمتر از یک ماه دیگر اولین میلگرد آزمایشی این کارخانه تولید خواهد شد ضمن اینکه بناست تا عملیات رسمی آغاز به کار کارخانه فولاد دزفول در شهریور ماه سال جاری انجام شود.

فرماندار سابق شهرستان دزفول ادامه داد: فاز دوم و سوم کارخانه فولاد دزفول نیز طراحی شده که جزو مدرنترین کارخانه جات فولاد دنیا محسوب می شود که ظرف دو ساعت آهن اسفنجی را به میلگرد تبدیل می کند بنابراین ظرف کمتر از دوسال آینده ۱.۵ میلیون تن فولاد در دزفول تولید خواهد شد که حتی اماراتی ها حاضر شده اند میلگرد این کارخانه را به مدت ۱۰ سال پیش خرید کنند.

آصفی از آغاز عملیات کارخانه هزار و ۲۰۰ میلیارد تومانی لوله سازی بدون درز درون چاهی در خرداد ماه سال جاری در دزفول خبرداد و تصریح کرد: تمام موافقت های این کارخانه گرفته شده و سرمایه گذاران آماده اجرای عملیات هستند ضمن اینکه مشکل کارخانه قند دزفول که دغدغه بسیار قدیمی این شهرستان است نیز با سرمایه گذاری بنیادبرکت مرتفع شده و زمین آن نیز آماده تحویل به سرمایه گذار است.

وی همچنین اظهار کرد: ۳ نیروگاه برق شامل ۲ نیروگاه ۵۰۰ مگاواتی هرکدام باارزش هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان در دزفول در حال عملیاتی شدن هستند و یک نیروگاه خورشیدی با همکاری سازمان آب و برق استان و مشارکت سرمایه گذاران آلمانی نیز در کهنگ دزفول احداث خواهد شد که زمین آن نیز واگذار شده است.

فرماندار سابق شهرستان دزفول بابیان اینکه در بحث مسائل و معضلات اجتماعی از جمله اعتیاد طی مدت های اخیر توانستیم پیوندهای علمی خوبی با دانشگاه های شهرستان داشته باشیم، افزود: این ارتباط علمی باعث ایجاد نتایج بسیار خوبی در سطح شهرستان شد ضمن اینکه توانستیم در بحث برگزاری جلسات پرسش وپاسخ های سیاسی با حضور شخصیت های مطرح کشوری و کرسی های آزاد اندیشی در دانشگاه ها و مساجد شهرستان باوجود برخی مخالف ها بسیار خوب عمل کنیم.

آصفی ضمن تقدیر از مدیریت برق شهرستان برای برق رسانی خورشیدی به مناطق بسیار محروم دزفول، عنوان کرد: در حوزه راه نیز با مساعدت نماینده شهرستان حدود ۵۰ میلیارد تومان اعتبار جذب شد تا بتوانیم تحولات خوبی در حوزه راه که از جمله مهمترین معضلات دزفول است ایجاد کنیم.

وی بابیان اینکه ۱۶۰ کیلومتر از مسیر شهرستان دزفول فاقد پوشش مخابراتی است، یادآور شد: عمق فاجعه محرومیت در دزفول بیداد می کند که ما در تمام این مدت سعی کردیم علیرغم هیاهوهای سیاسی به انسان و انسانیت خدمت کنیم.

لزوم توجه به سردشت و شهیون

فرماندار سابق شهرستان دزفول خواستار توجه ویژه به دوبخش محروم سردشت و شهیون دزفول ازسوی مسئولان شد و گفت: باید تلاش کنیم تا امکانات را به سمت این دو بخش سوق دهیم ضمن اینکه در بخش مرکزی شهرستان نیز توانستیم با کمک دهیاران و بخشداران اشتغال های کوچک اما پایدار بسیار خوبی را ایجاد کنیم.

آصفی تاکید کرد: اگر به دزفول اعتنای کافی شود، دزفول این ظرفیت را دارد که کمبود اشتغال تمام شمال خوزستان را برطرف کند.
وی ادامه داد: متاسفانه عده ای در دزفول هر ثروتی را محصول حرام می دانند و به سرمایه گذار با چشم طاغوتی نگاه می کنند که این تفکر که در دین و اعتقادات ما جایی ندارد باید تغییر کندتا شهر به پیشرفت برسد.
آصفی بابیان اینکه دزفول پایتخت مقاومت است که نقش بسیار موثری در زمان جنگ و دفاع مقدس داشته شهیدان، جانبازان و ایثارگران دزفول را یک سرمایه عظیم عنوان کرد.
وی درادامه به مشکلات فراوان دزفول در حوزه درمان اشاره کرد و گفت: دانشگاه علوم پزشکی دزفول بجز شهرهای تحت پوشش خود مردم بسیاری از شهرهای اطراف از جمله اندیمشک، دهلران و ایلام را نیز تحت پوشش درمانی خود قرار داده که همین مراجعات زیاد باعث شده تا امکانات موجود کفاف درمان آنها را ندهد اما خوشبختانه با پیگیری های گسترده بیمارستان تامین اجتماعی دزفول در حال ساخت است و مجوز بیمارستان بزرگ و دوم دزفول با ظرفیت ۵۵۰ تخت خواب نیز با مساعدت دانشگاه علوم پزشکی دزفول گرفته شده که جای خوشحالی دارد.

فرماندار سابق شهرستان دزفول درخصوص برخی مانع تراشی های سیاسی در این شهرستان نیز گفت: دل مریض را نمی توان به سادگی درمان کرد اما از خدا می خواهیم از این افراد که همیشه درصدد ایجاد موج درسطح شهرستان بودند بگذرد. دزفول خیلی حرف ها برای گفتن دارد اما متاسفانه به دلیل برخی بازی های سیاسی و اینکه عده ای محدود خودرا قیوم مردم این شهرستان می دانند باعث وجود مشکلاتی شده در حالی که اگر این افراد دست از این پدربازی های ظاهری خودبردارند مردم خودشان می توانند بهترین تشخیص هارا درتمام مواضع شهرستان داشته باشند .

تبدیل دزفول به یک قطب صنعتی

آصفی درادامه به بیان بسیاری از ظرفیت های دزفول در حوزه های مختلف پرداخت و گفت: بااین روند خوب جذب سرمایه گذاری که ما آغاز کردیم و درصورت تداوم این راه توسط فرماندار جدید شهرستان یقین دارم که دزفول ظرف سه یا چهارسال آینده می تواند به یک قطب صنعتی پیشرفته تبدیل شود.

وی درادامه به انجام طرح توسعه کارخانه های روغن ساعی، خمیرمایه و قارچ دزفول اشاره کرد و افزود: مقررشده تا بزرگترین مجتمع ماهیان خاویاری نیز در دزفول احداث شود که این طرح که زمین آن نیز آماده است می تواند منجر به ایجاد هزاران شغل شود.
فرماندار سابق شهرستان دزفول درپایان از مردم دزفول، مسئولان دستگاه های مختلف به ویژه عوامل فرمانداری، شورای اسلامی شهر و روستا، شورای تامین و شهرداری ها تقدیر و تشکر کرد.
به گزارش دز ان ان، در این مراسم رضا نجاتی به عنوان سرپرست جدید فرمانداری دزفول منصوب و از زحمات حبیب الله آصفی تقدیر به عمل آمد.
رضا نجاتی سمت هایی همچون معاونت سیاسی اجتماعی فرمانداری اهواز، معاونت فرمانداری امیدیه، سرپرست بخشداری باوی، مدیرکل سیاسی و انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری خوزستان، و فرمانداری شهرستان شوش را در کارنامه مدیریتی خود دارد.
حبیب الله آصفی نیز از اواخر اسفند سال ۹۲ به عنوان فرماندار ویژه شهرستان دزفول منصوب شده بود.

پیشنهاد مطالعه

اهواز Widespread Dust
٢١(°C)
وزش باد ١۴(mph)
فشار ٢٩.٨٧(in)
محدوده دید ٠.٩(mi)
رطوبت ٢٩.٨٧(in)