بیانیه جامعه مهندسین شهرستان دزفول

فاقد دیدگاه 42 Views

به گزارش دیدنا، عده ای دیگر از جوانان متعهد و متخصص شهرستان دزفول اقدام به راه اندازی تشکلی تحت عنوان ” جامعه مهندسین شهرستان دزفول ” نموده اند . این تشکل با صدور بیانیه ای به شرح ذیل اعلام موجودیت نمود.

 

((ولتکن منکم امه یدعون الی الخیر ویامرون بالمعروف و ینهون عن المنکرواولیک هم المفلحون))

<<باید که از میان شما گروهی باشند که به خیر دعوت کنند و امربه معروف و نهی از منکر کنند اینان ایثارگرانند>>

آل عمران آیه ۱۰۴

** بیانیه جامعه مهندسین شهرستان دزفول **

 

با اتکا به قدرت لایزال الهی و توجهات حضرت ولی عصر (عج) و بر اساس تعالیم عالیه قران کریم و مکتب اهل بیت (ع) و آرمان های امام خمینی (ره) و تدابیر حکیمانه مقام معظم رهبری جامعه مهندسین دزفول با مشارکت همه جانبه در کمک به ارتقای کارآمدی نظام با دارا بودن مهندسین متعهد و متخصص و هدایت قابلیت های آنان در عرصه های علمی ، فناوری ، اقتصادی ، سازندگی ، اجتماعی ، سیاسی و فرهنگی اجتماعی شهرستان دزفول و بهره گیری از سند چشم انداز بیست ساله اهداف خود را بنا نموده است .

مجموعه ما به عنوان بخشی از نیروهای انقلاب اسلامی کشور که به فضل پروردگار توفیق حضور و خدمت در عرصه های مختلف این انقلاب و نظام را داشته،اکنون اقدام به تاسیس ” جامعه مهندسین دزفول” کرده است.

ما برآنیم که با برخورداری از همه ظرفیت های مهندسین دزفول و تمامی جوانان و مردان و زنان زمینه جدیدی را از فعالیت ها ومشارکت های مردمی با رعایت موازین قانونی سامان دهیم.

امید است این مجموعه بتواند با تکیه برموازین دینی و معیارهای قانونی و قواعد اخلاقی ، انسانی ، اجتماعی و سیاسی ، گامی موثر به سوی سازمان یابی و حرکت مردم سالارانه نهادینه شده بر دارد و نه تنها از حمایت و پشتیبانی مهندسین دزفول بلکه از حمایت و پشتیبانی همه نیروها و گرایش هایی که در اندیشه اعتلای نام اسلام و ایران اند ، برخوردار باشد.

برخی از اهداف جامعه مهندسین دزفول به شرح زیر است :

*باتوجه به تخصصی بودن جامعه مهندسین هر آنکس که از درگاه شورای نگهبان تایید گردیده و بر جایگاه نمایندگی شهرستان دزفول تکیه زده مورد تایید میباشد.

* جامعه مهندسین با تاکید به جایگاه تخصصی و ارزشی خود با توجه به برنامه های سازمانی و اطلاعاتی خود دنبال شور و شعورقبل از انتخابات و فضای پس از انتخابات بوده ودر آینده خود ، شهرستانی آباد و پر از امید  می بیند.

* این جامعه و تمامی اعضای آن التزام خود به قانون اساسی ، ولایت مطلقه فقیه و نظام جمهوری اسلامی ایران اعلام می دارند.

* ایجاد زمینه مناسب برای تجلی استعدادها و برانگیختن خلاقیت و شکوفایی علمی دانشجویان و مهندسان منطقه و نهادینه کردن فعالیت های فوق برنامه ایی علمی و پژوهشی دانشجویان ومهندسین

* افزایش سطح مشارکت در رقابت متخصصین و مهندسین در فعالیت های علمی جمعی و تقویت ارتباط آموزشی و پژوهشی ، اقتصادی ، فرهنگی اجتماعی ، و نیز شناسایی وتجزیه وتحلیل فرصت ها و چالش ها

* بهره گیری از توان علمی و مهندسی در جهت پیوند های جامعه با بخش های مختلف اجتماعی و اجرائی منطقه

ارسال دیدگاه

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد. پر کردن فیلدهای علامتگذاری شده اجباری است. (ضروری)

اهواز Widespread Dust
٢١(°C)
وزش باد ١۴(mph)
فشار ٢٩.٨٧(in)
محدوده دید ٠.٩(mi)
رطوبت ٢٩.٨٧(in)